حیوانات عجیب در مالزی

حیوانات عجیب

حیوانات عجیبی که تنها با سفر به مالزی خواهید دید

مالزی یکی از کشورهایی است که به دلیل برخورداری از آب و هوای استوایی، پوشش گیاهی و گونه‌های جانوری خاصی در آن به چشم می‌خوردند. آب و هوای متفاوت این کشور موجب به وجود آمدن پارک‌ها و حیات‌وحش‌های دیدنی و جالب شده‌اند. پرندگان و حشرات و حیوانات عجیب در مالزی به وفور یافت می‌شوند، که شاید نمونه‌ی این حیوانات را در جای دیگری نتوانید ببینید. در این مقاله آموزشی تعدادی از عجیب ترین حیوانات جنگل‌های مالزی را معرفی خواهیم نمود.

 

حیوانات بومی مالزی که عجیب هستند

در این بخش با یک نوع حشره خاص، حیوان و پرنده‌ی عجیب در مالزی آشنا خواهید شد:

 Phobaeticus chani و یا عصای بزرگ چان:

عصای بزرگ چان

این حشره درازترین حشره‌‌ی جهان است که در مالزی کشف شده است. طول این حشره با به حساب آوردن طول دست و پای آن به بیش از 50 سانتی متر می‌رسد. شاید برایتان این سوال پیش آید که چرا نام یک فرد به این حشره نهاده شده است. این حشره توسط یک طبیعت شناس اهل مالزی به نام داتوک چان کشف شد. و به افتخار این طبیعت شناس نام چوبک دراز و یا عصای دراز چان به این حشره اختصاص داده شد. علت به وجود آمدن این حشرات در این مناطق آب و هوای خاص آنها و جنگل‌های استوایی می‌باشد.

سوندا پانگولین یا پولک پوست سوندا:

سوندا پانگولین یکی از حیوانات عجیب در مالزی

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که معنای پانگولین چیست؟ پانگولین در زبان کشور مالزی به معنای جمع شونده رو به بالا (ویکی پدیا) می‌باشد. این حیوان در واقع یک مورچه‌خوار یا حشره خوار پولک دار است. و پولک‌های آن از جنس کراتین هستند که در زمان‌های گذشته برای ساختن جوشن جنگی از این حیوان استفاده می‌کردند. اگر با این حیوان کاری نداشته باشید با شما کاری ندارد و بسیار بی آزار است. برخلاف بسیاری از حیوانات، پولک پوست سوندا بیشترین زمان از روز را در حالت خواب به سر می‌برد ولی شب هنگام بیدار است و از زبان بلند و حس بویایی قوی خود برای شکار حشرات و مورچه‌ها استفاده می‌کند. این حیوان در حال انقراض می‌باشد به همین دلیل شکار آن ممنوع شده است.

Hornbill| هورنبیل:

هورنبیل

هورنبیل خانواده‌ای از پرندگان است که در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری، آسیا از جمله مالزی و همین طور آفریقا یافت می‌شود. این نوع پرنده جز پرندگان بومی مالزی است و معمولا با منقار بلند و خمیده و رنگی شان شناخته می‌شوند. هورنبیل‌ها معمولا از میوه‌ها و موجودات بسیار ریز تغذیه می‌کنند. هورنبیل‌ها به رنگ‌های مختلف و بسیار زیبا هستند. و معمولا روی تنه‌های درختان لانه سازی می‌کنند.

سخن پایانی…

در این مقاله 3 نوع از حیوانات خاص در مالزی معرفی شدند. علاوه بر این حیوانات، حیوانات دیگری از جمله گراز ریش دار، کلوگو، خرس آفتابی و … نیز در این کشور وجود دارند که به دلیل بومی بودن در خطر انقراض هستند از این رو برای نگهداری آنها تدابیری از سمت دولت مالزی اندیشیده شده است. در صورتی که تمایل دارید با کشور مالزی آشنایی بیشتری پیدا کنید پیشنهاد می‌کنیم مقاله آیا درباره‌ تاریخچه کشور مالزی و زبان و سنت‌ های آن چیزی می‌دانید؟  را مطالعه نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code