ورزش در امارات متحده عربی

ورزش در امارات متحده عربی

ورزش در امارات متحده عربی به چه صورت است؟

در مقاله قبل یک آشنایی کلی با کشور امارات متحده عربی و فرهنگ و آداب و رسوم و دین آنها پیدا کردیم. در این مقاله می‌خواهیم در رابطه با ورزش در امارات متحده عربی صحبت کنیم. با توجه به اینکه این کشور جمعیت کمی دارد ولی بسیاری از ورزش‌ها در آن پوشش داده می‌شوند. مهم‌ترین ورزش این کشور فوتبال است و تاکنون یکی از تیم‌های این کشور قادر به کسب مقام دوم در لیگ قهرمانان آسیا شده است.

انواع ورزش‌ در امارات متحده عربی:

فوتبال:

اولین ورزش مورد علاقه مردم در امارات فوتبال است. تا حدی که یکی از بزرگترین استادیوم‌های ورزشی جهان در این کشور ساخته شده است. امارات در ورزش فوتبال افتخاراتی را نیز کسب نموده است که به شرح زیر می‌باشند:(به نقل از ویکی پدیا)

نایب قهرمانی جام ملت‌های آسیا در سال ۱۹۹۶

سومی جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۱۵

کسب مقام دوم بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰

کسب مقام سوم بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸

قهرمانی جام ملت‌های جوانان (زیر ۱۹ سال) آسیا ۲۰۰۸

قهرمانی جام ملت‌های خلیج فارس ۲۰۰۷

قهرمانی جام ملت‌های خلیج فارس ۲۰۱۳

صعودها

جام جهانی ۱۹۹۰

جام جهانی زیر ۲۰ سال: ۱۹۹۷–۲۰۰۹

جام جهانی زیر ۱۷ سال: ۱۹۹۱–۲۰۰۹

المپیک: ۲۰۱۲

کریکت:

کریکت

همان‌طور که در مقاله قبل گفته شد تقریبا 50 درصد از جمعیت امارات را هندی‌های، پاکستانی‌ها، بنگلادشی‌ها، مالایی‌ها و … تشکیل می‌دهند و از آنجاییکه کریکت یکی از ورزش‌های محبوب در این کشورها است. طبیعی است که این ورزش در امارات نیز بسیار به چشم بخورد. در کشور امارات، کریکت روز به روز در حال گسترش و پیشرفت  می‌باشد. از ورزشگاه‌های معروف کریکت می‌توان استادیوم انجمن کریکت شارجه را نام برد.

بسکتبال:

بسکتبال یکی از دیگر از ورزش‌هایی است که در امارات متحده طرفداران زیادی دارد. بسکتبال این کشور از سال 1976 به عضویت فیبا درآمد و تاکنون اولین کشوری بوده است که قادر به میزبانی مسابقات زیر 17 سال بوده است.

شتر سواری:

شتر سواری در دبی - ورزش در امارات متحده عربی

کشورهای حاشیه‌ی خلیج فارس از جمله امارات متحده عربی یکی از کشورهایی هستند که سالیان سال از ورزش شترها لذت می‌برند. این ورزش یک ورزش سنتی در این کشور محسوب می‌شود. از مسیرهای شتر سواری در این کشور می‌توان مسیرهای زیر را نام برد:

  • ناد الشبا در 10 کیلومتری خارج از دبی
  • الوثبا 30 کیلومتری جنوب شرقی ابوظبی
  • مسیر العین، در 20 کیلومتری غرب العین
  • دو مسیر کوچک در شارجه
  • ره الخیمه
  • و دیگری در ام القیوین
  • و برخی دیگر در بیابان‌ها پراکنده شده‌اند…

تمامی مسیرهای شتر سواری به سیستم‌ها و امکانات شتر سواری مجهز می‌باشند، تا حد امکان بتوان به بهترین شکل این مسابقات را اجرا نمود.

جودو:

جودو به یکی از ورزش‌های اصلی این کشور تبدیل شده است، و در مدارس پسران و دختران این ورزش آموزش داده می‌شود.  ده‌ها هزار نفر در این کشور به ورزش جودو مشغول هستند. به دلیل برگزاری مسابقات داخلی و بین‌المللی مکرر در این کشور، امارات در حال تبدیل شدن به یکی از قطب‌های جودو در جهان می‌باشد.

سخن پایانی…

در این مقاله تعدادی از ورزش‌های موجود در امارات معرفی گردیدند. از ورزش‌های دیگر می‌توان، تنیس، پینگ پنگ،  دوچرخه سواری،  گلف، بدمینتون، هاکی روی یخ، راگبی، وزنه برداری و … را نام برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × = 24