عجایب طبیعی چین که باید آن ها را بشناسید

عجایب طبیعی چین- پارک ملی جیوژایگو

4 مورد از عجایب طبیعی چین

چین یکی از کشورهای پیشتاز در زمینه‌ی صنعتی و کشوری موفق از نظر اقتصادی می‌باشد. این کشور دارای تمدنی قدیمی و پیشینه‌ای درخشان است. علاوه بر تمامی موارد گفته شده، به دلیل جذابیت‌های فرهنگی و طبیعت زیبای چین، هر ساله تعداد زیادی از مردم جهان به این کشور سفر می‌کنند. در این مقاله از سایت آسیاتیک می‌خواهیم به معرفی تعدادی از عجایب طبیعی چین بپردازیم و در مورد برخی از زیباترین مکان‌های دیدنی چین صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

عجایب طبیعی چین

1. دره جیوژایگو

دره جیوژایگو (Jiuzhaigou) که در شمال استان سیچوان قرار دارد، یکی از زیباترین مکان‌هایی است که هر بیننده‌ای را می‌تواند تا مدت‌ها مسحور خود کند. دریاچه‌ها و آبشارهای موجود در این مکان بسیار دیدنی هستند. مساحت دره‌ی جیوژایگو حدودا 72 هزار هکتار است و گونه‌های جانوری و گیاهی متعددی در آن زندگی می‌کنند. بعضی از این گونه‌های جانوری و گیاهی بسیار کمیاب هستند و در خطر انقراض قرار دارند. بز کوهی سیچوان، پاندای بزرگ، میمون‌های طلایی دماغ سر بالا و پرنده‌های کمیاب از جمله حیواناتی هستند که در این منطقه زندگی می‌کنند.

دره جیوژایگو در سال 1992 در میراث جهانی یونسکو به عنوان مکانی طبیعی به ثبت رسیده است. این دره به عنوان پارک ملی چین معرفی شده است و منطقه‌ای حفاظت شده می‌باشد.

2. کوه کینگ چنگ

بدون شک یکی از زیباترین مکان‌های دیدنی چین، کوه کینگ چنگ است. این کوه 36 قله دارد و در سال 2000 نام آن در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است. جالب است بدانید از کوه کینگ چنگ به عنوان مکانی فرهنگی نام برده می‌شود.

3. وولینگیان

یکی از زیباترین مکان‌های طبیعی چین، وولینگیان است. این منطقه‌ی وسیع که در استان هونان چین قرار دارد، شامل 300 تخته سنگ، دره‌های بسیار عمیق، تالاب‌ها، آبشارها و غار آهکی است. گفته می‌شود غار آهکی که در این منطقه قرار دارد، بزرگترین غار آهکی آسیا می‌باشد. وولنگیان از بیش از 3000 لایه انباشتی سنگ آهک تشکیل شده است.

عجایب طبیعی چین-وولینگیان

4. رود یانگ تسه

رود یانگ تسه که با نام جدید “چانگ جیانگ” در بین چینی‌ها و روی بعضی از نقشه‌ها معرفی شده است، با 6380 کیلومتر طول، سومین رودخانه‌ی طولانی جهان و طولانی‌ترین رودخانه‌ی آسیا می‌باشد. رود چانگ جیانگ از استان “چینگهای” در غرب چین آغاز شده، از تنگه‌های کوهستانی عبور کرده و به دریای چین شرقی می‌ریزد. رود یانگ تسه در مسیر خود از 9 استان چین عبور می‌کند. جاذبه‌های طبیعی شگفت‌انگیزی مانند “دره‌ی ببر” و “سه گلوگاه” در مسیر این رودخانه قرار دارند. جالب است بدانید سد “سه دره”، بزرگترین سد جهان روی رود چانگ جیانگ ساخته شده است.

کشور چین جاذبه‌های طبیعی فراوانی دارد که در این مقاله 4 مورد از آن‌ها را معرفی کردیم. کوهستان وودانگ، قصر پوتالا، کوه هواشان، رود خوانگ خه(رود زرد)، کارست‌های جنوب چین و مرکز تاریخی ماکائو تنها تعدادی از جاذبه‌های طبیعی شگفت‌انگیز چین هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code