فرهنگ و آداب چین را بشناسید

فرهنگ و آداب چین

شناخت فرهنگ و آداب چین

در هر کشوری بسته به نوع خلق و خوی مردم و تاریخ آن ها فرهنگ های مختلفی وجود دارد. قاره ی آسیا معروف است به قاره ی کهن. کشور های آن نیز دارای تاریخی با قدمت زیاد هستند. یکی از این کشور ها چین است. فرهنگ و آداب چین یکی از جالب ترین آداب در قاره ی آسیا می باشد. در ادامه بخشی از این آداب و فرهنگ را به شما معرفی می کنیم.

مذهب در چین

یکی از مواردی که در شناخت فرهنگ و آداب چین باید بدانیم، مذهب این کشور است. به طور کلی این کشور توسط حزب کمونیست اداره می شود.  آن ها به خدا اعتقادی ندارند. از قرن 19 به این طرف چند دین را قبول کرده اند. بودائی، کاتولیک، اسلام ،تائوئیسم و پروتستان دین هایی هستند که در این کشور مورد قبول است. جالب است که در چین آزادی مذهب وجود دارد ولی هر دینی به غیر از ادیان ذکر شده غیر قانونی تلقی می شود.

فرهنگ و آداب چین

هنر مردم چین

جالب است که بودایی یکی از دین های قدیمی است که در چین رواج داشته است. به حدی افراد متعصبی در این دین وجود داشته اند که حتی بخش بسیار بزرگی از هنر های صمعی و بصری قدیمی در چین با بودا گره خورده است. مجسمه های ساخته شده از بودا که قدمت بسیار دارند. نقاشی های فرهنگی و عرفانی در این کشور همه بوی بودا پرستی می دهند.

چین هم چنین نویسندگان و فیلسوفان بسیار بزرگی را به خود دیده است. در سوی دیگر موسیقی و ساز های موسیقی با بسیاری از آداب  مراسم های چینی گره خورده است. هم چنین هنر های رزمی نیز در این کشور بسیار طرفدار دارد. آن ها کونگ فو را اختراع کرده اند. این ورزش الهام گرفته شده از حرکات حیوانات مختلف می باشد.

آداب معاشرت در کشور چین

مردم چین بسیار اهل هدیه دادن هستند. از هر فرصت و مناسبتی استفاده می کنند تا برای اطرافیان یا کسانی که برایشان مهم هستند هدیه ای بخرند. در آداب معاشرت اول با مسن ترین فرد احوال پرسی می کنند. جالب است که مردم چین در هنگام احوال پرسی و به خصوص در دیدار های اول به زمین نگاه می کنند. معمولا یک دیگر را با نام خانوادگی صدا می زنند تا زمانی که فرد اجازه دهد نام کوچک او صدا زده شود. البته نکته اینجاست که ممکن است یک چینی چند اسم کوچک داشته باشد. در مطالعات انجام شده مردم چین را شوخ طبع و بسیار غذا دوست بررسی کرده اند. به همین علت یکی از بهترین هدیه هایی که چینی ها به یکدگیر می دهند سبد های غذا می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code