شادترین جشن های تایلند کدامند

شادترین جشن های تایلند

معرفی شادترین جشن های تایلند

کشور تایلند یکی از کشور های جنوب شرقی آسیا به حساب می آید. مردم دنیا معمولا تایلند را به طبیعت زیبا می شناسند. طبیعتی که در گوشه و کنار این کشور بسیار متفاوت ظاهر شده است. از شهر بانکوک گرفته تا شهر های پوکت و پاتایا هر کدام جذابیت های ویژه ای دارند. جنگل های سر سبز و شالیزار های وسیع تنها بخشی از زیبایی های این کشور است. جالب است بدانید که تایلند علاوه بر این ها کشور شادی ها نیز به حساب می آید. دلیل آن نیز برگزاری جشن های مختلف در این کشور است. در این مطلب قصد داریم که شادترین جشن های تایلند خدمت شما دوستان عزیز معرفی کنیم.

سال نو

یکی از جالب ترین نکات در تایلند برگزاری مراسم سال نو می باشد. جشن سال نو در همه کشور ها جشن خوش یمن و خجسته ای به حساب می آید. نکته جالب درباره تایلند این است که آن ها 3 بار سال نو را جشن میگیرند. به این ترتیب سال نو جز شادترین جشن های تایلند به حساب می آید.

در تایلند یک بار در ژانویه سال نو جشن گرفته می شود. مردم از گوشه و کنار دنیا جمع می شوند و کریسمس را در تایلند جشن می گیرند. مردم تایلند نیز به خوبی از آن ها استقبال می کنند. در واقع استقابل خوب مردم نیز در توریستی شدن این کشور اثر بسیار زیادی داشته است.

آمارنشان می دهد که حدود 15 درصد از مردم تایلند را چینی ها تشکیل می دهند. پس دومین بار سال نو را در فوریه و به سبک چینی ها جشن می گیرند. تمام اصول جشن چینی ها در این کشور برقرار است. از آتش بازی گرفته تا غذاهای محلی چینی همه و همه آماده است. رقص و آواز در این جشن بسیار بالاست. بسیاری از مردم تایلند کار خود را تعطیل می کنند تا یکی از شادترین جشن های تایلند را از دست ندهند.

شادترین جشن های تایلند

سونکرن نام جشن سوم سال نو می باشد. این جشن در ماه آوریل برگزار می شود. مراسم مختلف و رقص و پایکوبی های آن بسیار شبیه به جشن چینی ها می باشد. آوازه این جشن ها به حدی بالاست که مردم دنیا همواره سعی می کنند در این ایام خود را به کشور تایلند برسانند و این جشن های شاد را از نزدیک ملاحضه کنند.

جشنوراه گل چیانگ مای تایلند

گل در همه جای دنیا عزیزاست. در هر جشن و مراسمی می توان از گل با رنگ های مختلف استفاده کرد. همان طور که گفتیم تایلند کشور سر سبزی است. پس با طبیعت و با گل ها رابطه بسیارخوبی دارند. یکی از شادترین جشن های تایلند جشنواره گل است. این جشنواره در ابتدا در شهر چیانگ مای تایلند برگزار شد. با مرور زمان شهر های دیگری هم چون پوکت نیز در ماه فوریه این جشن را برگزار کردند.

تزیین گل ها به حیوانات در این جشنواره بسیار خاص است. این نوع تزیین را فقط در تایلند می توانید مشاهده کنید. نکته دیگر در این جشن آن است که در حال حرکت است. معمولا مکان برگزاری جشن ها ثابت است. اما در تایلند جشنواره گل حرکت می کند. برگزار کننده گان جشن به همراه مردم در مسیر رودخانه حرکت می کنند و به محله های مختلف شهر سر می زنند. به این ترتیب شادی خود را بین نقاط مختلف شهر تقسیم می کنند.

  جشن بالن آرزوها در تایلند

بسیاری از ما نام بالن آرزو ها را شنیده ایم. نام این جشن به حدی بزرگ است که در کشور های مختلف و در مراسم های مختلف از آیین آن استفاده می شود. در کشور ما نیز معمولا در شب چهارشنبه سوری بالن آرزو ها استفاده می شود. وقتی حرف از شادترین جشن های تایلند می شود نمی توان بالن آرزوها را نادیده گرفت. تایلند کشوری است که از انواع و اقسام قومیت ها تشکیل شده است. اما مردم مختلف این جشن مذهبی تایلند را بسیار دوست دارند. در واقع این جشن اصلا شاد نیست. نه رقص و آوازی در آن وجود دارد و نه دی جی های مختلف. ولی حال و هوای دل مردم را شاد می کند.

شادترین جشن های تایلند

همان طور که می دانید قسمت عمده ای از مردم تایلند را چینی ها تشکیل داده اند. ریشه جشن بالن نیز در چین است. بالن آرزوها یا فانوس آرزوها یک مراسم سنتی و مذهبی به حساب می آید. در واقع مردم این منطقه معتقدند که با آتش زدن شمع و فرستادن فانوس یا بالن به سوی آسمان می توانند آرزو های خود را به گوش پروردگار برسانند. حال و هوای گریه و شادی در این جشن با هم است. ولی دل مردم را شاد می کند. این جشن حتی برای گردشگران نیز بسیار جذاب است و هر ساله افراد زیادی در ماه نوامبر در این جشن شرکت می کنند.

بزرگداشت چولانگ کورن

روز بزرگداشت چولانگ کورن نیز یکی از شادترین جشن های تایلند برگزار می شود. در واقع چولانگ کورن پادشاه کشور تایلند بوده است. لقب او را رامای پنجم گذاشتند. او در 16 سالگی به حکومت رسیده است. 42 سال بر کشور تایلند حکومت کرده و نقش بسیار مهمی در استقلال کشور داشته است. او در مقابل انگلیس، پرتغال و فرانسه ایستادگی کرده است. بسیاری از مردم تایلند او را آینده نگر می خوانند و برای او احترام بسیار زیادی قائل هستند.

شادترین جشن های تایلند

در تایلند معروف است که چولانگ کورن مردی بود که از دل مردم برخواسته بود. افسانه های بسیار زیادی از او بیان می شود. هر سال در روز 23 اکتبر مردم تایلند در گروه های کوچک و بزرگ جمع می شوند. بزرگ تر ها شروع به تعریف افسانه های مختلف درباره این پادشاه بزرگ می کنند. چولانگ کورن در تایلند اتفاقات بسیار مهمی را رقم زده است. از جمله مهم ترین آن ها می توان به استقلال تایلند، حذف برده داری در زمان حکومت ، تغییر تقویم تایلند و تقسیم کشور به استان های مختلف اشاره کرد.

در این جشن معمولا مردم تایلند حضور دارند. داستان های تاریخی و حماسی خود را پاس می دارند و به فرزندان خویش یاد می دهند. با وجود این گردشگران بسیاری نیز در این جشن و مراسم حضور پیدا می کنند. تاریخ دان ها، مورخ ها و جامعه شناس ها بیشترین افراد غیر تایلندی هستند که در این جشن حضور دارند.

 

در کنار جشن ها و مراسم های شاد شما عزیزان هستیم 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × = 45