از فرهنگ و آداب و رسوم مردم هند چه می دانید؟

فرهنگ مردم هند

آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم مردم هند

فرهنگ و آداب و رسوم مردم هند و كشورهایی مانند هند كه از نظر فرهنگ و آداب و رسوم فوق العاده غنی هستند، شامل زبان‌ها، مذاهب، رقص، موسیقی، معماری، غذا و آداب و رسوم معاشرت می‌باشد. این موارد در قسمت‌های مختلف داخل کشور متفاوت است. فرهنگ و آداب و رسوم هند یکی از قدیمی‌ترین و منحصر به فردترین‌ فرهنگ‌هاست. در هندوستان، تنوع فرهنگی شگفت‌انگیز در سراسر کشور وجود دارد. در این مقاله درباره‌ی برخی از فرهنگ و آداب و رسوم مردم هند صحبت می‌کنیم.

فرهنگ آداب و معاشرت در هند

در هند سنتی است که به افراد با استفاده از ” Namaste ” خوش آمد بگویید، هر دو دست را در کنار هم قرار دهید و کمی تعظیم کنید. در مناطق شهری این غالباً نادیده گرفته می‌شود. مردان نیز هنگام ملاقات یا خارج شدن، اغلب دست خود را تکان می‌دهند و نباید سعی کنند که با زنان دست بدهند. برخی از زنان هندی ممکن است با یک زن غربی دست بدهند. فرهنگ هند مبتنی بر یک نظام سلسله مراتبی است، بنابراین ابتدا بزرگان در یک جمع مورد استقبال قرار می‌گیرند.

در هندوستان معمولا باید سعی کنید که از ایستادن در طول بازوی دیگران خودداری کنید و همچنین سرشان را لمس نکنید. نمایش عمومی محبت کردن در هند تشویق نمی‌شود. پاها معمولا کثیف تلقی می‌شوند (این مورد در مورد دست چپ نیز صدق می‌کند)، بنابراین از تماس با پای دیگران خودداری کنید (در صورت تصادف فوراً عذرخواهی کنید). همیشه دعوت برای غذا خوردن را بپذیرید، مگر اینکه دلیل موجهی برای عدم حضور داشته باشید.

کفش به ندرت در داخل خانه‌ی هندی‌ها پوشیده می‌شود. در صورت عدم اطمینان، میزبان و سایر مهمانان خود را تماشا کنید. مطمئن شوید جوراب شما تمیز است و از میزبان خود برای سیگار کشیدن اجازه بخواهید. استعمال سیگار در حضور بزرگان بی‌ادبی تلقی می‌شود. همچنین اگر پاها یا کفش‌هایتان با شخص دیگری تماس پیدا کردند، عذرخواهی کنید.

فرهنگ خانواده در هند

ارزش‌های خانوادگی در سراسر هند بسیار مورد احترام است و در زندگی روزمره اساسی می‌باشد. ساختار خانواده پدرسالارانه است. یک زن باید از پدر، همسر و پسرش پیروی کند. ازدواج سر وقت امری عادی است و در سال‌های اخیر جمعیت طبقه متوسط شهری هند شروع به دور شدن از ازدواج‌های ترتیب یافته کرده‌اند. خانواده ها اغلب با سه یا چهار نسل در یک خانواده زندگی می‌کنند. پسرها به طور سنتی ارث می‌برند و دخترها مهریه دریافت می‌کنند. مراقبت از کودک توسط اعضای زن خانواده انجام می‌شود.

 

لباس مردم هند

 

آداب لباس پوشیدن در هند

لباس هندی با ساری‌های ابریشمی رنگارنگ که توسط بسیاری از زنان این کشور پوشیده می‌شود، شناخته می‌شود. یک لباس سنتی برای آقایان، دهوتی”dhoti” است که یک تکه پارچه دوخته نشده است که به دور کمر و پاها پیچیده می‌شود. آقایان همچنین لباسی به نام کورتا”kurta” می‌پوشند که پیراهنی گشاد و تمام قد است. برای مواقع خاص، آقایان شروانی”sherwani” یا آچکان”achkan” می‌پوشند که یک کت بلند با یقه بدون حلقه است و دکمه تا یقه و پایین زانوها ادامه دارد. یک مدل کوتاه‌تر از یک شروانی، یک ژاکت نهرو”Nehru” نام دارد که هر کدام از این ها باید در مراسم و جاهای مختلفی پوشیده شوند.

دین و مذهب مردم هند

هند به عنوان زادگاه هندوئیسم و بودیسم شناخته شده است که سومین و چهارمین مذاهب بزرگ جهان شناخته می‌شوند. حدود 13 درصد هندی‌ها مسلمان هستند و آن را به یکی از بزرگترین ملل اسلامی جهان تبدیل کرده‌اند. مسیحیان و سیک‌ها درصد کمی از جمعیت را تشکیل می‌دهند و بودایی‌ها و جین‌ها نیز کمتر هستند. همچنین حدود 80 درصد از جمعیت هندو، 14.2 درصد مسلمان، 2.3 درصد مسیحی، 1.7 درصد سیك و 2 درصد نامشخص هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × = 24