آیا با عجایب طبیعی هند آشنا هستید؟

عجایب هند

درباره ی هند و عجایب طبیعی و حیرت انگیز این کشور بیشتر بدانید!

هند یکی از کشورهای بزرگ و بسیار قدیمی در آسیا است که همواره عجایب شگفت انگیزی در آن به چشم می‌خورد. این کشور در جنوب آسیا قرار دارد و یکی از پهناورترین و پرجمعیت‌ترین کشورها در آسیا و حتی در جهان محسوب می‌شود. جاذبه ها و عجایب طبیعی در هند بسیار چشم نواز هستند و ما در این مقاله قصد بازگو کردن تعدادی از شگفت انگیزترینِ این عجایب را داریم. از شما کاربر گرامی دعوت می‌کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

لیستی از عجایب طبیعی هند:

1- درخت لور هند:

به جرات می‌توان گفت این درخت در لیست عجیب‌ترین درختان جهان قرار دارد. عجیب بودن این درخت به این دلیل است که در نگاه اول بیننده تصور می‌کند در حال مشاهده‌ی چندین درخت است، در صورتی که به این شکل نیست و این درخت پهناور تنها یک درخت است. ولی به دلیل مساحت بسیار بالا و تقریبا 15000 آن به شکل چندین درخت دیده می‌شود. شما برای دیدن این درخت عجیب باید به شهر کلکته هند سفر کنید.

2- آبشار دودهساگار:

آبشار دودهسگار در هند

آیا تاکنون آبشاری از شیر را مشاهده نموده‌اید؟؟؟ اگر پاسخ خیر است پیشنهاد می‌کنیم، حتما به کوه‌های گوات غربی در هند سری بزنید. در اصل آبشاری از شیر نوشیدنی سرازیر نیست بلکه آبی که آبشار به سمت پایین فرود می‌آید به رنگ و شکل شیر درمی‌آید. علت این شکل‌گیری هم ارتفاع بسیار زیاد آبشار است که موجب می‌شود آب به این رنگ دربیاید.

3- تپه مغناطیسی:

یکی از جالب‌ترین جاذبه‌های سرزمین هند تپه‌های مغناطیسی هند است که موجب ایجاد خطای دید در بیننده می‌شوند. در واقع این طور به نظر می‌رسد که تپه‌ها، خودروها را به سمت بالا می‌کشند. ولی در اصل به این شکل نیست و این تصور به دلیل خطا در بینایی افراد است. ولی این تپه‌ها یکی از معدود تپه‌های خاص در جهان می‌باشند. در رابطه با این تپه‌ها خرافات و داستان‌های زیادی وجود دارد که می‌گویند: هندی‌ها بر این باور بودند که افراد درستکار به وسیله‌ی این تپه‌ها و جاده‌ی مغناطیسی به بهشت منتهی می‌شدند ولی افراد خطاکار از رسیدن به بهشت توسط این جاده محروم بودند.

4-پل‌های زنده از ریشه درختان:

پل های زنده یکی از عجایب طبیعی هند

تا جایی که دیده‌ایم پل ها معمولا توسط انسان‌ها ساخته می‌شوند و در آنها از مصالح و آهن آلات استفاده می‌شود. و در ابعاد کوچک و در طبیعی‌ترین حالت برای ساخت یک پل، تنه درختان را به عنوان رابطی برای انتقال از یک سمت رود به سمت دیگر رود استفاده می‌کنند. ولی پل‌های شگفت انگیزی از ریشه‌ی درختان در ایالت مگایا هند وجود دارند که بسیار زیبا هستند. در واقع رشد درختان و ریشه‌های آنها به قدری زیاد است که با پیچیدن در هم و پیشروی به جلو به سمت دیگر رودخانه رسیده‌اند و موجب شکل گیری پل‌های زنده شده اند.

شاید با خود بگویید که نمی‌توان به این پل‌ها اعتماد کرد ولی باید بگوییم که این ریشه‌ها و درختان آنها به قدری محکم هستند که به راحتی تحمل وزن‌های بسیار بالا را دارا می‌باشند و به سهولت می‌توان از این پدیده‌ی خدادادی استفاده نمود.

سخن پایانی:

هند یک کشور پهناور و پر از شگفتی و نعمت‌ها و زیبایی‌های خدادادی می‌باشد که هر فردی با دیدن آنها شگفت زده خواهد شد. اگر تاکنون به این کشور پرجمعیت و زیبا سفر نکرده اید، حتما در برنامه‌های آینده خود سفر به این سرزمین را قرار دهید زیرا شگفتی‌های این کشور به قدری زیاد است که از دیدن آنها سیر نخواهید شد.

مقاله پیشنهادی:

از فرهنگ و آداب و رسوم مردم هند چه می دانید؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 4 = 28