آشنایی با ورزش کونگ فو

ورزش کونگ فو

آشنایی با پیدایش ورزش کونگ فو

در گذشته های دور فردی به نام بودیهارما از هند به چین سفر می کند. بعد ها چینی ها به او تامو می گفتند. تامو به معبد شائولین رفت. او که راهب شده بود و به بسیاری از راهبان جوان آموزش مذهبی می داد به این نکته رسید که کمی فعالیت به این آموزش ها اضافه کند. هدف او تغییر شیوه ی آموزش و در نتیجه یادگیری بهتر راهبان بود. او موفق شد و این حرکات به عنوان تعالیم در سال های بعد هم به راهبان آموزش داده شد. در واقع همین حرکت ها اساس ورزش کونگ فو هستند. 

معبد شائولین در ایالت هوتان واقع شده است. بسیاری از هنرهای رزمی دنیا ارادت خاصی نسبت به این معبد دارند. بسیاری از هنرهای رزمی از این معبد سرچشمه می گیرند. این امر به دلیل آن است که کشور چین دارای تاریخ دیرینه ای می باشد.

معنای کونگ فو

ورزش کونگ فو در چین به عنوان هنر های رزمی شناخته می شود. در این کشور ورزش رسمی و باستانی آن ها شناخته شده است. شما در پارک ها و خیابان ها هم ممکن است افرادی را ببینید که به صورت دسته ای یا تکی به مشغول به تمرین کونگ فو  هستند. در معنای لغوی دو معنی برای کلمه کونگ فو تعریف شده است. این معانی در اقوام مختلف متفاوت می باشد.

ورزش کونگ فو

برخی معتقدند که کونگ فو به معنای مرد دانا شناخته می شود. در بسیاری از فیلم های چینی نیز مشخص است که استاد کونگ فو فردی بسیار سر به زیر و با معلومات علمی بسیار زیادی می باشد. 

یکی دیگر از تعاریفی که برای کلمه کونگ فو در نظر گرفته شده است عالی ترین شکل هر چیز است. به این تفسیر که ورزش کونگ فو عالی ترین شکل از ورزش های رزمی می باشد.

علاقه مندان به کونگ فو چه کسانی هستند

نکته ی جالب دیگر این است که کونگ فو معمولا در بین دو دسته طرفداران بسیار زیادی داشته است. در فیلم های رزمی چینی نیز این گروه ها مشخص هستند. گروهی که جز جن گیران و جادوگران چینی هستند که در فیلم ها به عنوان شخصیت منفی از آن ها یاد می شوند. معروف ترین آن ها در طول تاریخ تین شید است که محبوبیت بسیار زیادی در فرقه خود دارد.

دسته دوم هم افراد مذهبی هستند که در معبد شائولین سال ها راهب بوده اند. در طول تاریخ این افراد زندگی ساده ای داشته اند و بسیار دادرس مردم بوده اند. معمولا مردم  ورزش کونگ فو را بیشتر در دست اهل مذهب ترجیح می دهند و معتقدند که آموختن این هنر به علت خطرناک بودن آن برای گروهی که با شیطان هم دست هستند درست نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code