معرفی 5 جاذبه طبیعی تایلند

جاذبه طبیعی تایلند

چند جاذبه طبیعی تایلند

بدون شک هر طبیعت دوست و گردشگری، دوست دارد سفر به تایلند را تجربه کند. در این مطلب قصد داریم چند جاذبه طبیعی تایلند را به شما معرفی کنیم. 

پارک ملی کوهو سوک خائو سوک

این پارک در سال 1980 تاسیس شده است. مساحت آن بیش از 600 کیلومتر مربع است. گونه های جانوری و گیاهی بسیار زیادی در این منطقه یافت می شود. برخی از آبشار ها و غار ها را با ساعت ها پیاده روی می توان مشاهده کرد. گونه های جانوری هم چون فیل، بز، لانگور، خرس، پلنگ و ببر در این منطقه دیده می شود. هم چنین گونه های نادر گل و گیاه نیز در این منطقه بسیار طرفدار دارد.

آبشار اومفانگ تی لر سو

این آبشار در استان تاک قرار دارد. ارتفاع آن به حدود 250 تر می باشد. جالب است که این آبشار در یونسکو ثبت شده است. محل آن دو پارک ملی را به هم متصل می کند. این اتصال بزرگ ترین حیات وحش تایلند را به وجود می آورد.

جاذبه طبیعی تایلند

تام لوت

یکی از دیگر از جاذبه های طبیعی تایلند تام لوت است. تام لوت یکی از مکان هایی است که در آن ثابت شده انسان ها غار نشین بوده اند. یک غار بزرگ با نهر آب در دل جنگل را تصور کنید. جالب تر آن که پر از نقش و نگار های دیرینه سنگی است. در اطراف این منطقه همواره باستان شناسان سعی در کشف اطلاعات مختلف می باشند.

پا پرو تا پوم کلونگ سونگ نام

شاید بگویید که چه اسم سخت و عجیبی را روی این منطقه گذاشته اند. باید بدانید که مفهومی در این اسم نهفته است. این اسم یعنی جایی که دو آب مختلف دارد. در نزدیکی استان کرابی یک جنگل گرمسیری وجود دارد. در این جنگل یک اتفاق بسیار جالب می افتد. آن هم اتصال آب های زیر زمینی به آب دریاست. دیدن تکه تکه شدن این آب ها و تشکیل استخر های طبیعی به وسیله خاک یا ریشه درختان بسیار جذاب است.

جاذبه طبیعی تایلند

غار کائو کومون

تنها غار در جنوب شرقی آسیا که با کریستال های کلسیتی پوشیده شده است. وجود این کلسیت ها در غار مانند یخ های درخشانی است که با زرق و برق چشم گردشگران را به خود خیره می کند. مکان آن در نزدیکی بازار مائی لا نوی می باشد که در استان مای هونگ سون واقع شده است. در داخل غار 5 تالار وجود دارد که ارتفاع تالار آخر 30 متر پایین تر از تالار اول می باشد. جذاب ترین تالار ها از نظر گردشگران تالار چهارم و پنجم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 5 = 40