اطلاعاتی درباره تاریخ کشور تایلند

تاریخ کشور تایلند

بررسی تاریخ کشور تایلند

یکی از کشور های بسیار معروف در قاره آسیا کشور تایلند است. طبیعت و زیبایی های این کشور بسیار زیاد است. تایلند یکی از مقاصد مهم گردشگری در قاره آسیا به حساب می آید. ما قبلا درباره فرهنگ مردم تایلند اطلاعاتی را در اختیار شما گذاشته ایم. در این مطلب قصد داریم درباره تاریخ کشور تایلند در چند قرن اخیر اطلاعاتی را که جمع آوری کردیم به شما ارائه دهیم.

پیشرفت کشور تایلند در قرن جاری در حدی بوده است که گردشگران بسیار زیادی را به خود اختصاص داده است. البته اقتصاد بسیار با ثباتی را نیز در طی سال های گذشته در این کشور برقرار بوده است. البته در سال 2009 که اقتصاد جهان به رکود افتاد این کشور نیز درگیر شد. ولی با مدیریت مسئولین این کشور در سال 2011 از رکود نجات پیدا کرد. با وجود اوضاع ثابت كشور تایلند در قرن بیست و یكم باید بدانید كه همیشه اوضاع این چنین نبوده است. یكی از پر تنش ترین قرون برای این كشور قرن بیستم بوده است. در ادانه به بخشی از این فراز و نشیب های تاریخ کشور تایلند می پردازیم.

تاریخ کشور تایلند

تاریخ کشور تایلند در قرن بیستم

جالب است بدانید كه در اوایل قرن بیستم یعنی مصادف با جنگ جهانی اول تایلند نیز جز كشورهای اتحاد مثلث وارد جنگ شد. از سال 1917 تا سال 1941 چند پادشاه را تجربه كرد. هر كدام با بی كفایتی و یا توطئه هایی كنار گذاشته شده اند. در سال 1941 كشور تایلند تصمیم گرفت تا با كشور ژاپن فعالیت های نظامی را علیه كشور انگلستان انجام دهد. نتیجه این جنگ ستیزی ها و درگیری های كشوری این بود كه ژاپن علیه خود تایلند برخاست. قصد تصرف این كشور را داشت و سپس تصمیم به جنگ با بریتانیا را داشتند. همه ی این موارد به دلیل خون ریزی های بسیار زیاد كنار گذاشته شد و طی توافق نامه ای در سال 1946 تایلند با بریتانیا پیش نویس صلح را امضا كردند. 

در همین سال پادشاه كشور تایلند طی سو قصد كشته شد و در سال 1947 سپهبد فیبول یكی از بزرگ ترین نظامی های زمان در كشور تایلند طی یك كودتا خود را به قدرت رساند. تاریخ کشور تایلند بسیار فراز و نشیب دارد و همیشه درگیر چنین اتفاقاتی بوده است. به قدرت رسیدن شخص جدید چندان برای مردم این كشور تعجب ندارد. به قدرت رسیدن افراد نظامی تا اواخر قرن بیستم بین ژنرال ها و افراد رده بالای نظامی ادامه داشت. در سال 1992 مردم به خیابان ها ریختند و قصد داشتند اعتراضات خود را بیان كنند كه با برخورد شدید سوجیندا، ژنرال به قدرت رسیده آن زمان رو به رو شدند. این كودتا های نظامی تا سال 2006 نیز ادامه داشت. سر انجام در سال 2007 با برگزاری یك انتخابات آزاد در كشور تایلند اوضاع به حالت عادی برگشت و از نظامی بودن خارج شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 9 = 27