آیا درباره‌ تاریخچه کشور مالزی و زبان و سنت‌ های آن چیزی می‌دانید؟

کشور مالزی

مالزی یکی از کشورهای جنوب شرقی آسیا است. که همه ساله گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می‌کند. این کشور به دلیل نزدیکی به خط استوا  از آب و هوای گرم  و مرطوب برخوردار است و همین مورد موجب شده است گونه‌های گیاهی و درختان متعدد و طبیعت بسیار زیبا و حیرت انگیز در این کشور بوجود آید. این کشور از سمت شمال با کشور تایلند و از جنوب با کشور سنگاپور همسایه است. مالزی از فرهنگ بسیار غنی برخوردار است.در این مقاله قصد داریم در رابطه با تاریخچه کشور مالزی و همین طور زبان و فرهنگ آنها صحبت کنیم پس با آسیاتیک همراه باشید.

تاریخچه کشور مالزی:

اگر بخواهیم به صورت کامل از تاریخ این کشور بگوییم باید به 4000 سال پیش از میلاد بازگردیم. که می‌توان گفت اولین ساکنان این کشور در غارهایی همچون غاز نیاه زندگی می‌کردند به طوریکه اسکلت‌ انسان‌های کشف شده در این غارها حاکی بر حضور قدیمی‌ترین انسان‌های جنوب شرقی آسیا می‌باشد.

سال‌ها جلوتر می‌آییم:

این کشور در قرن نوزدهم به تصرف کشور انگلیس درآمد. و سپس در جنگ جهانی دوم نیروهای ژاپنی این کشور را اشغال نمودند ولی دیری نپایید که نیروهای ژاپنی شکست خوردند. و در نهایت با اتحاد ساراواک و سنگاپور اتحادیه مالزی به وجود آمد و پس از آن این کشور استقلال خود را به دست آورد. پایتخت این کشور شهر زیبای کوالالامپور می‌باشد.

تاریخچه کشور مالزی

زبان کشور مالزی:

در این کشور گوناگونی زبان‌ها به چشم می‌خورد ولی در حالت کلی می‌توان زبان‌های این کشور را به صورت زیر تقسیم نمود:

1- زبان مالایی:

نام زبان رسمی این کشور باهاسا ملایو می‌باشد. که افراد ساکن در جزیره مالایا به این زبان صحبت می‌کنند.

2– زبان انگلیسی:

کشور مالزی به دلیل برخورداری از نعمت‌های طبیعی و همین طور فرهنگ غنی، همه ساله پذیرای بسیاری از گردشگران از سراسر دنیا می‌باشد. از این جهت زبان رسمی دوم این کشور زبان انگلیسی است. انگلیسی به عنوان یکی از دروس بسیار مهم در مدارس این کشور تدریس می‌شود. و همواره شرایط بسیار عالی برای یادگیری این زبان در مالزی فراهم گردیده است. اگر قصد سفر به این کشور را دارید و زبان انگلیسی شما در سطح خوبی قرار دارد، می‌توان گفت: سفر خوبی خواهید داشت. زیرا به راحتی می‌توانید با مردمان این کشور صحبت نمایید.

3- زبان چینی‌ها:

حدودا 25 % از جمعیت مالزی را چینی‌ها تشکیل می‌دهند. و چینی‌ها به لهجه‌های مختلفی از جمله: هاکا، تئوچو و …  صحبت می‌کنند.

4- زبان هندی‌ها:

می‌توان گفت تقریبا 10 % از مردم مالزی از نژاد هندی‌ها هستند که در زمان تصرف هند توسط انگلیس از سمت جنوب هند به مالزی مهاجرت کردند. و به زبان‌های هندی و تامیلی و … صحبت می‌کنند.

5-سایر زبان‌ها:

زبان‌هایی بومی همچون: چاواکانو، ویتنامی و …

سنت‌های کشور مالزی:

سنت های کشور مالزی

در این کشور و معمولا متناسب با منطقه‌ی زندگی سنت‌های مختلفی وجود دارد، و ما در این بخش تعدادی از این سنت‌ها را آورده‌ایم:

یکی از مهم‌ترین سنت‌های این کشور ازدواج است. که معمولا مراسمات خاصی برای آن در نظر گرفته می‌شود. بعنوان مثال پاشیدن برنج زرد بر روی عروس و داماد.

سنت پسندیده‌ی دیگر احترام نهادن به  میهمان است. برای مثال اگر کسی به منزل کسی برود اولین کسی که سلام می‌کند، فرد میزبان است.

سنت دیگر، نوع پوشش و لباس مردم کشور مالزی می‌باشد. به دلیل اینکه جمعیت کثیری از این کشور را مسمانان تشکیل می‌دهند. از لباس‌های اسلامی با نام‌های خاصی همچون: باجو ملایو، کوپیاه و … استفاده می‌کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code