طبیعت امارات را بشناسید

طبیعت امارات

آشنایی با طبیعت امارات

کشور امارات متحده عربی یکی از کشور های آسیایی است. شهرت آن معمولا به خاطر تکنولوژی و مدرن بودن آن است. امارات متخده عربی کشوری است با اقتصاد ثابت و رو به رشد. کسانی که قصد سفر به این کشور را دارند بدون شک برج خلیفه، یا موزه های بسیار شیک و مجلل این کشور را می شناسند. جالب است بدانید که جدایی از این موارد، امارات مکان های تاریخی و طبیعی بسیار زیادی دارد. با توجه به تاریخچه کشور امارات، بنا های بسیار قدیمی در این کشور وجود دارد. هم چنین طبیعت امارات نیز در برخی مناطق به شدت چشم گیر هستند. 

رشته کوه حجر

وقتی صحبت از طبیعت امارات باشد بدون شک رشته کوه حجر یکی از معروف ترین آن ها می باشد. رشته کوه حجر از کشور عمان وارد کشور امارات می شود. در طبیعت بیابانی امارات یک رشته کوه با جاده های پر پیچ و خم را در نظر بگیرید. بسیاری از گردشگران جاده های بین رشته کوه حجر را با ترن هوایی قیاس کرده اند. هم چنین طبیعت وحشی پرندگان و روستاهای بسیار جذابی در طول مسیر وجود دارد.

کوه جیص

مرتفع ترین طبیعت امارات کوه جیص می باشد. حواستان باشد که در بازید از این کوه حتما لباس گرم همراه داشته باشید. در قله این کوه معمولا برف نشسته است. این مکان بالاترین ارتفاع را در کشور امارات متحده عربی به خود اختصاص داده است. نمای دریا از یک طرف و نمای صحرا از طرف دیگر قابل مشاهده است. هم چنین طولانی ترین زیپ لاین جهان با طول 2 کیلومتر در کوه جیص واقع شده است.

طبیعت امارات

تپه های فسیلی

طبیعت امارات چیزی جز بیابان و کویر نیست. یکی از این بیابان های بسیار معروف تپه های فسیلی شهر شارجه می باشد. برای بازدید از این مکان به ماشین های آفروید و شاسی بلند نیاز دارید. روز های بسیار گرم و شب های سرد و پر ستاره در این مکان منتظر شما هستند. جالب است بدانید که زمین شناسان این مکان را بررسی کرده اند و عمر آن را در حدود 80 میلیون سال تخمین زده اند.

کویر وادی ال بی

یکی دیگر از کویرهای معروف کشور امارات، کویر وادی ال بی است. اگر به دنبال یک کویر بکر هستید قطعا این کویر را در لیست گردشگری تان به کشور امارات قرار دهید. در دل این کویر حوضچه های آب بسیار زیادی دیده می شود. نکته دیگر نیز وجود پرندگان در این کویر است. پرندگان مخوفی هم چون لاشخور ها و عقاب ها در این کویر بسیار به چشم می آیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 5 = 45