عجیب ترین آداب ایران را بشناسید

عجیب ترین آداب ایران

عجیب ترین آداب ایران چیست

ایران با تاریخی چند هزار ساله و هم چنین با اقوام گوناگون یکی از بزرگترین کشور های دنیا می باشد. با توجه به قدمت این کشور طبیعی است که آداب و رسوم و هم چنین سنت های بسیار زیادی در بین مردم رواج داشته باشد. در هر قوم سنت های زیادی وجود دارد. در هر بخش از این کشور پهناور آدابی ریشه دارد. ما می خواهیم چند آداب را به شما معرفی کنیم. این آداب فقط در ایران وجود دارد. جالب این است که ما ایرانی ها اصلا به آن فکر نمی کنیم. اما همواره و به طور ناخواسته آن ها را اجرا می کنیم. با ما همراه باشید تا عجیب ترین آداب ایران را به شما معرفی کنیم.

آدابی که فقط در ایران می توانید مشاهده کنید

اسپند دود کردن

یکی از عجیب ترین آداب ایران دود کردن اسپند است که منظور جلوگیری از چشم و نظر انجام می شود. جالب است که گیاه اسپند ذاتا متعلق با آسیا بوده است. البته در کشور های دیگر نیز از آن استفاده می کنند. تنها کشور که آن را می سوزاند و به این شکل استفاده می کند ایران است. مثلا در ترکیه از اسپند به منظور جلوگیری از چشم و نظر استفاده می شود. به این صورت که آن را در کپسول های کوچکی قرار می دهند و در ماشین یا منزل خود نگه داری می کنند.

استفاده از کلمه نچ!

یکی دیگر از عجیب ترین آداب ایران استفاده از کلمه نچ به جای کلمه نه می باشد. جالب است که بسیاری از مواقع حتی کلمه ای هم گفته نمی شود و با بالا اندختن ابرو یا شانه مخالفت خود را اعلام می کنند. این نکته برای ما ایرانیان اصلا مهم نیست ولی یکی از مواردی است که توریست ها را بسیار گیج کرده است و نمی توانستند مفهوم را متوجه شوند.

عجیب ترین آداب ایران

خیار

در همه جای دنیا خیار را استفاده می کنند. نکته ی جالب این است که در ایران خیار را به عنوان یک میوه در سبد خود قرار داده اند. در هیچ جای دنیا سبد میوه ای جلوی شما گذاشته نمی شود که در بین آن خیار باشد.

والدین عجیب

در سرتاسر کره ی خاکی بچه ها همواره والدین خود را مادر و پدر یا کلماتی نظیر آن ها خطاب می کنند. در ایران نیز این اتفاق مرسوم است. اما عجیب آن است که والدین نیز خود را با همین القاب خطاب می کنند. مثلا مامان جان بیا اینجا! جالب است که این اتفاق برای ما نهادینه شده است و درباره ی عمو، دایی و غیره هم بسیار اتفاق می افتد.

صنایع دستی ایران را بشناسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code