فرهنگ مردم امارات متحده عربی

امارات متحده عربی

با فرهنگ و سنت های مردم امارات متحده عربی آشنا شوید

امارات متحده عربی یکی از کشورهای کم جمعیت ولی پیشرفته و ثروتمندِ جنوب غربی آسیا می‌باشد. این کشور از بخش شمالی با خلیج فارس ایران همسایه است. امارات به معنای امیرنشین می‌باشد و این کشور از هفت امارات شیخ نشین تشکیل شد. در اصل با متحد شدن این هفت شیخ نشین امارات متحده عربی شکل گرفت.

شهرهای هفت گانه امیر نشین امارات متحده عربی:

1- ابوظبی

2- دبی

3- شارجه

۴- عجمان

۵- ام القیوین

۶- راس الخیمه

۷- فجیره

جمعیت این کشور را چه اقوامی تشکیل می‌دهند؟

تقریبا 20 درصد جمعیت این کشور را اماراتی‌‌ها، 10 درصد را ایرانیان، 50 درصد را هندی‌ها، چینی‌ها، مالایی‌ها، بنگلادشی‌ها، پاکستانی‌ها، 10 درصد مصری‌ها و لبنانی‌ها و بحرینی‌ها و سایر اعراب، و 10 درصد را فیلیپینی‌ها و سایر قومیت‌ها و نژادها تشکیل می‌دهند.

فرهنگ و دین مردم امارات چگونه است؟

دین در امارات

با توجه به اینکه قومیت اصلی تشکیل دهنده این کشور اعراب هستند، دین حاکم بر این کشور اسلام و مذهب سنی است. به همین دلیل قوانین این کشور براساس قوانین اسلام پایه گذاری شده‌اند. علاوه بر این با وجود اسلام در این کشور به دلیل تنوع نژادی از جمله هند و پاکستان و افغانستان و مالایی و چین و … دین‌‌های دیگری همچون: مسیحیت، هندو‌ها و… در آن به چشم می‌خورد. ولی دین‌های دیگر غیر از اسلام به هیچ وجه اجازه‌ی تبلیغ دین خود را ندارند و این مورد جرم محسوب می‌شود.

فرهنگ این کشور تلفیقی از فرهنگ سنتی اسلام و فرهنگ مدرن است و همین گستردگی و ترکیب فرهنگی، زندگی را برای افراد ساکن در امارات ساده‌تر کرده است. زنان می‌توانند در جامعه نقش موثری داشته باشند و در فعالیت‌های اجتماعی شرکت نمایند. (ولی در برخی موارد زنان متاهل همچنان به اجازه‌ی همسر خود نیاز دارند.)

غذاهای امارات:

به دلیل گستردگی اقوام در این کشور، غذاهای مختلفی در آن یافت می‌شود. ولی به دلیل اینکه دین حاکم این کشور اسلام است. از گوشت‌های حیوانات حلال گوشت از جمله گوسفند و مرغ و گاو در غذاها استفاده می‌شود. غذاهای برنجی و … به وفور در این کشور به چشم می‌خورد. ولی مهم‌ترین غذای ملی این کشور شتری است که با گوشت مرغ و بز و گوسفند پر شده و به مدت 24 ساعت بر روی زغال پخت می‌شود. از آنجاییکه جمعیت هندو و پاکستانی و بنگلادشی و دیگر اعراب نیز در این کشور زندگی می‌کنند، شما به راحتی می‌توانید با طیف وسیعی از غذاهای لذیذ روبرو شوید.

پوشش در کشور امارات چگونه است؟

پوشش در امارات متحده عربی

در این کشور اجباری بر رعایت حجاب اسلامی برای همگان نیست. و افراد می‌توانند نوع پوشش خود را انتخاب نمایند. ولی معمولا زنان مسلمان امارات از چادر مشکی استفاده می‌کنند و مردان هم از لباس‌های بلند سفید به همراه یک سرپوش سفید و یا قرمز که با بندی مشکی بسته شده باشد. ولی در حالت کلی به دلیل گستردگی فرهنگ‌ها و اقوام، اجباری بر نوع پوشش وجود ندارد ولی این اجازه نیز وجود ندارد که نوع پوشش بسیار خارج‌تر از عرف باشد.

سخن پایانی…

به جرات می‌توان گفت امارات یکی از کشورهای زیبا و دیدنی در آسیا می‌باشد که سفر به آن را حتما پیشنهاد می‌کنیم. بسیاری از افراد از جمله ایرانیان با هدف سرمایه‌گذاری وارد این کشور می‌شوند و معمولا سود خوبی از سرمایه‌گذاری‌های خود به دست می‌آوردند. اگر به دنبال یک کشور زیبا و دیدنی برای گشت و گذار هستید، حتما این کشور را در لیست مسافرت‌های خود قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 7 = 63