معروف ترین جشن های تایلند را می شناسید ؟

جشن های تایلند

معرفی جشن های تایلند

در مطالب قبلی درباره کشور تایلند و جشن های مختلفی که در این کشور برگزار می شود صحبت کرده ایم. در این مطلب نیز قصد داریم معروف ترین جشن های تایلند را برای شما شرح دهیم. تایلند کشور جشن های مختلف است. در گوشه و کنار آن جشن های مختلف مذهبی و غیر مذهبی در جریان است. برخی از این جشن ها مربوط به خود کشور می باشد و برخی دیگر نیز مربوط به گردشگران و افرادی است که در این کشور اقامت دارند. با ما همراه باشید.

برای مشاهده جشن های شاد کشور تایلند کلیک کنید.

مسابقه بوفالوها

یکی از جذاب ترین جشن های تایلند را می توان مسابقه بوفالو ها در چنبوری تایلند نام برد. مسابقه بوفالو ها (Buffalo Racing Festival Chonburi) یکی از جشن های محلی تایلند به حساب می آید. این جشن مربوط به قرن ها پیش می شود. چنبوری نام منطقه ای است که از سال های بسیار دور محل اجتماع کشاورزان بوده است. آن ها در این ماکن دور هم جمع می شدند و محصولات خود را به فروش می رساندند. هر کدام از کشاورزان محصولات خود را با کمک یک بوفالو به منطقه چنبوری می آورد. بعد از اتمام کار برای رفع خستگی مسابقه ای ترتیب می دادند. مسابقه بین بوفالو ها از چند ساعت تا نهایتا یکی دور روز ادامه داشت.

کم کم برای برنده جایزه در نظر گرفتند. هر چه بیش تر پیش می رفت استقبال از این مسابقه بیش تر می شد. امروزه مسابقه بوفالوها در چبوری تایلند مانند یک برند است. سالانه چندین هزار نفر گردشگر به این کشور سفر می کنند. به این ترتیب هر سال مقادیر بسیار زیادی پول نقد وارد کشور می شود. هم چنین در حال حاضر مدت زمان مسابقه بوفالو 2 هفته است.

جشن های تایلند

 مسابقه بوفالو در یک مسیر 100 متری و در مقابل تالار اصلی شهر چنبوری برگزار می شود. شرکت کنندگان آن دیگر فقط کشاورزان نیستند. افراد بسیاری هر سال فقط برای این مسابقه تلاش می کنند. خودشان را آماده می کنند. به بوفالو ها آموزش می دهند. با توجه به این که در این مسابقه شرط بندی بسیار رواج دارد این افراد سود خوبی به دست می آورند. معمولا جشن های تایلند تاریخ ثابتی برای برگزاری دارند. این جشن نیز در اواخر اکتبر و اوایل نوامبر برگزار می شود.

گرد همایی فیل ها

وقتی صحبت از تایلند می شود، بدون شک همه یاد طبیعت و حیات وحش بسیار زیبای این کشور می افتند. همین حیات وحش متنوع باعث شده است که اتفاقات عجیبی در این کشور بیفتد. کمتر پیش می آید که شما یک فیل را از نزدیک ببینید. اما در تایلند جشنی وجود دارد که نام آن گرد همایی فیل ها می باشد. این جشن به تنهایی یکی از جذابیت های توریستی تالیند به حساب می آید. گرد همایی فیل ها یکی از بهترین جشن های تایلند است و هر سال برگزار می شود.

گرد همایی فیل ها تنها در شهر سورن تایلند اتفاق می افتد. این شهر در شمال شرق کشور قرار دارد. از سال های بسیار دور زندگی مردم سورن با طبیعت گره خوده است. آن ها برای حمل و نقل و جابجایی محصولات خود به وسایل یا حیواناتی نیازداشتند. با توجه به طبیعت تایلند و نزدیک بودن مردم به فیل ها فکر استفاده از فیل ها بسیار جدی شد. امروزه بهترین ماهوت های دنیا در سورن تایلند زندگی می کنند. ( ماهوت به افرادی گفته می شود که تعیلم دهنده و سوارکار فیل ها هستند.)

جشن های تایلند

هر سال در آخرین هفته ماه نوامبر در شهر سورن تایلند مردم آماده دیدن این مراسم زیبا هستند. خیابان اصلی شهر بسته می شود. بیش از 300 فیل از خیابان رد می شوند و کاروان بسیار بزرگی را تشکیل می دهند. در آخر مسیر در میدان شهر از فیل ها با میوه ها و سبزی های تزیین شده پذیرایی می شود. هر کدام از فیل ها لباس مخصوصی دارد. رنگ و لعاب متفاوت فیل ها بسیار چشم نواز است.

 پس از آن نوبت به مسابقه می رسد. ماهوت ها به همراه فیل های شان به استادیوم بزرگ سرینارونگ می روند. مسابقات مختلفی برای فیل ها وجود دارد. از پرش مانع گرفته تا حمل بارها. در واقع حرف شنوی فیل از ماهوت خود را به چالش می کشند. در برخی سال ها چنان این مسابقه جذاب پیش می رود که برگزار کنندگان آن را به دو روز تبدیل می کنند. به این ترتیب افراد بسیاری برای اقامت در سورن می مانند. به همین سادگی درآمد شهر از جشن گرد همایی فیل ها چند برابر می شود.

جشن آب تایلند

قبلا اشاره کردیم که کشور تایلند 3 بار سال نو را جشن می گیرد. در جشن اصلی یک مراسم بسیار جذاب وجود دارد. نام این مراسم جشن آب است. با توجه به این که شروع سال نو تایلندی با شروع گرما با هم است. از دوران قدیم مردم برای فرار از گرما به فکر برگزاری چنین جشنی شدند. امروزه این جشن یکی از جذاب ترین جشن های تایلند به حساب می آید. بسیاری از گردشگران صرفا برای شرکت دراین جشن به تایلند سفر می کنند.

جشن های تایلند

در تمام تایلند این جشن برگزار می شود. شهر چیانگ مای به عنوان برگزار کننده بزرگ ترین جشن آب معروف است. در این شهر مجسمه های مختلف را از معابد خود بیرون می آورند. در جلوی آن ها رژه های بسیار بزرگ برگزار می شود. پس از آن نوبت به برگزاری جشن آب است. هر کس با هر سنی یک تفنگ آب پاش به دست دارد. هر چه تفنگ آب پاش شما بزرگ تر باشد بیش تر به شما خوش می گذرد.

 چیانگ مای از دو نظر مورد اهمیت است. اول آن که نزدیک به ساحل بانکوک است. دوم آن که چیانگ مای از قدیمی ترین شهر های تایلند به حساب می آید. در ایام سال نو همه سعی می کنند به خویشاوندان خویش سر بزنند. با هم گفت و گو کنند. حال با برگزاری یک جشن آب لذت بیش تری هم می توانند ببرند. هم چنین چیانگ مای شهری است که در آن جشنواره گل تایلند برگزار می شود. این جشنواره نیز یکی از زیبا ترین جشن های تایلند محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 4 = 32